Чемпіонат з настільного тенісу для кадетів.

Чемпіонат з настільного тенісу для кадетів.
Опубліковано 12.10.2017 НАШ ТЕНІС

Чемпіонат 2017 роки для кадетів проходить в Чернігові, в спортивному комплексі «Хімік». З 10 жовтня тут зібралися кращі тенісисти 2003-2005 р.н. з майже всіх областей України. Але були і більш молодші спортсмени — ті, які вже показують непогані результати на рівні старших!

Всього прибуло 20 команд юнаків та 17 команд дівчат. Спочатку фаворитами змагань вважалися представники Києва і Дніпра, тобто ті міста, в яких є спеціалізовані навчальні заклади за типом інтернатів, і де спортсменам-тенісистам створюють всі умови для тренувань. Причому, наскільки я зрозумів, цей відрив у майстерності майбутніх професійних спортсменів від учнів звичайних ДЮСШ матиме місце і надалі, і вже в юніорському віці навряд чи хтось зможе скласти їм конкуренцію. Безумовно, в Чернігові звернули на себе увагу такі тенісисти, як ВАЛЕНТИН ЮНЧИК Назар Третяк, Олександр Малов, Євген Кібко, Василиса Канунникова, Аліна Видрученко, Олена Пентюк, Іоланта Євтодія, Аліна Ман (Аліна з Херсонського училища). Всіх їх можна вважати претендентами на нагороди, і, безумовно, всі вони представляють собою майбутнє українського настільного тенісу.

Тут хотілося б трохи сказати про те, що я дізнався. Тренування в інтернатах проходять мінімум по два рази в день, та й до шкільного навчання тут ставлення більш-менш лояльне. Весь навчальний процес орієнтований на змагання і збори. Звичайних же школярів (тих, хто вчиться не спортінтернату) напружують новими освітніми програмами, схиляючи до необхідності знаходитися в стінах школи мало не цілий день … Наприклад, мій дев’ятикласник йде в школу на 8 ранку (йти до школи 15 хвилин), а приходить в 16 або в 17 годин вечора (то затримує класна година, то ще якийсь захід, то заняття додаткове, і так цілий тиждень) … ще уроки робити. Яка після цих домашніх завдань може бути тренування? Вже, вважай, ніч … І зробити нічого не можна — загроза нездачі в майбутньому ЗНО висить над нами, як дамоклів меч …

Але є юні спортсмени, які досить плідно займаються самостійно. Я бачу, що на кадетському рівні успішно працюють кілька індивідуальних проектів підготовки спортсменів-тенісистів, які пов’язані з навчанням в інтернаті. В першу чергу, я маю на увазі Андрія Гребенюка. На даний момент він є першим в рейтингу серед кадетів, і це заслуга не тільки його, а й у величезній мірі — його батьків, яким вдалося шляхом індивідуальних занять і створенням необхідних умов домогтися яка сприяла обстановки для розвитку. Тепер тільки доводиться здогадуватися, скільки праці і коштів вони вклали в свого сина, щоб він став відмінним тенісистом! І все-таки їм це вдалося! Як би там не було, але рівень гри у Андрія просто чудовий, і наздогнати його іншим юнакам буде дуже важко. Знаю, що в мінікадетском віці з ним проводив заняття особисто папа Сергій, а потім були залучені й інші спаринг-партнери. Пам’ятаю, як Сергій і Антоніна Гребенюк возили сина на змагання по всій країні, маючи ще одного немовляти на руках! Це, звичайно, приклад найвищої відданості спорту і бажання домогтися в ньому найвищих досягнень. Зараз Андрій завоював високий авторитет серед дорослих тенісистів, виступаючи у вищій і в суперлізі України (нагадаю — у віці 14 років!). Тепер значну підтримку йому надають партнери по команді — високорейтінгование тенісисти Олександр Дідух, Віктор Єфімов, Олександр Бєльський. Велике значення в долі юного тенісиста мала і продовжує мати допомогу Вадима Лунегова — мецената і фаната настільного тенісу в Чернігові.

Приблизно такий же шлях скоїли батьки Іоланти Євтодія, яка практично весь час займалася під керівництвом свого батька в Одесі. До цього часу їй вдалося стати однією з кращих тенісисток країни, неодноразовою чемпіонкою України, переможницею багатьох престижних турнірів. Євтодія — це спортивна сім’я, де тато, сам високорейтінгований тенісист, самостійно домігся того, що його дочки — Ірина та Іоланта — стали відмінними спортсменками.

На ці змагання в Чернігові приїхали і інші цікаві учасники, з неординарною спортивної біографією. Тут хотілося б відзначити Артема Овчинникова (2006 р.н.) з Чернівців та Івана Романяк (2005 р.н.) з Коломиї Івано-Франківської області. Це, практично, наймолодші учасники цього чемпіонатуSpiski-devochki

Spiski-devochki-2

Spiski-malchikov

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *